Towarzyskie El Clasico dla Barcelony! Asysta Lewandowskiego [WIDEO]

Pierwsze, na razie towarzyskie, El Clasico w nowym sezonie dla FC Barcelony. Wicemistrzowie Hiszpanii wygrali z Realem Madryt 2:1.
Oba zespoły zagrały w składach, które były dalekie od optymalnych. Co prawda w jedenastce Barcelony pojawił się Robert Lewandowski, ale był otoczony przez młodzież. Obok niego grali Pau Victor, Pablo Torre, Marc Casado czy Unai Hernandez. W Realu znów zagrali Endrick czy Arda Gueler, których wspierali doświadczeni Luka Modrić, Antonio Ruediger, Lucas Vazquez i Thibaut Courtois.
Mecz odbywał się w trudnych warunkach. W New Jersey mocno padało, a w pierwszej połowie mecz został przerwany na godzinę z powodu burzy. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.
Barcelona objęła prowadzenie krótko przed przerwą. Po dośrodkowaniu w pole bramkowe do piłki dopadł Lewandowski, zgrał ją do Victora, a ten z bliska wpakował do siatki.
Drugi gol dla wicemistrzów Hiszpanii padł w 53. minucie. Lewandowski rozrzucił akcję na prawe skrzydło do Valle, a ten zewnętrzną częścią stopy dośrodkował przed bramkę. Na miejscu był Victor, który skompletował dublet.
Real zmniejszył rozmiary porażki w 82. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Gueller, a kompletnie nieobstawiony przez obrońców Paz strzałem głową pokonał Penę.
Gdy padł jedyny gol dla Realu, na boisku nie było już Lewandowskiego. Polak opuścił je w 77. minucie.
Barcelona kolejny mecz towarzyski rozegra w nocy z wtorku na środę. Jej rywalem będzie Milan. W tym samym czasie Real zmierzy się z Chelsea.