Ekipa Bednarka w Premier League! Awans po triumfie na Wembley [WIDEO]

Southampton wraca do Premier League. Ekipa z Janem Bednarkiem w składzie zapewniła sobie awans po zwycięstwie 1:0 nad Leeds United w finale baraży.
Na początku meczu zaatakowali zawodnicy z Elland Road. Wilfried Gnonto przeprowadził solową akcję zakończoną celnym strzałem, z którym poradził sobie Alex McCarthy. W 13. minucie William Smallbone spróbował swoich sił, uderzając z rzutu wolnego. Illan Meslier zbił piłkę na rzut rożny.
W 24. minucie "Święci" objęli prowadzenie. Smallbone dograł do Adama Armstronga, który wykończył akcję.
Kwadrans później problemy zdrowotne zgłosił David Brooks. Walijskiego skrzydłowego Southampton musiał zmienić Samuel Edozie.
W 39. minucie Jan Bednarek trafił do notesu arbitra, oglądając żółtą kartkę. Polak pomógł jednak swojej drużynie w zachowaniu czystego konta w pierwszej połowie. Do przerwy ekipa z St. Mary's Stadium prowadziła 1:0.
Po zmianie stron Crysencio Summerville był bliski doprowadzenia do remisu. Po strzale Holendra piłka przeleciała nad poprzeczką. Niedługo potem Summerville został zablokowany.
W 68. minucie Samuel Edozie nie wykorzystał znakomitej okazji na podwyższenie prowadzenia. Anglik posłał piłkę obok słupka. Z kolei w 84. minucie poprzeczka uratowała zespół Bednarka. Obramowanie bramki obił Daniel James. W końcówce McCarthy wygrał jeszcze pojedynek z Jamesem.
Southampton wygrało 1:0 i zapewniło sobie awans. "Święci" wrócą do Premier League po rocznej przerwie. Z kolei Leeds drugi sezon z rzędu będzie rywalizować w Championship.
Adam Kłos26 May · 18:04