"Duży zastrzyk optymizmu. EURO 2024 ponownie w zasięgu ręki". Eksperci komentują debiut Probierza
Reprezentacja Polski wygrała 2:0 z Wyspami Owczymi w meczu eliminacji do EURO 2024. Pierwszy mecz pod wodzą Michała Probierza był szeroko komentowany przez ekspertów.
W czwartkowy wieczór debiut w narodowych barwach zaliczył Patryk Peda. Obrońca SPAL był chwalony przez wielu ekspertów między innymi za świetną interwencję z pierwszej połowy.
Na miarę oczekiwań, przynajmniej na początku meczu, zagrał natomiast Sebastian Szymański. Ofensywny pomocnik już w czwartej minucie otworzył wynik, zdobywając drugą bramkę w narodowych barwach.
W całym meczu Polacy nie zachwycili. Najważniejszy jest jednak komplet punktów i fakt, że w starciu z Wyspami Owczymi biało-czerwoni wreszcie mieli wszystko pod kontrolą. Za spory plus należy też uznać kilka debiutów w kadrze.