Kolejny klub dołączy do MLS. Debiut w 2022 roku

Drużyna z Saint Louis od 2022 roku będzie rywalizować w Major League Soccer - poinformował we wtorek oficjalny serwis zawodowej ligi piłkarskiej w USA i Kanadzie.
Miasto w stanie Missouri zyska do tego czasu nowy obiekt, który pomieści 22500 widzów.
Klub z Saint Louis będzie pierwszym w MLS, którego sternikiem będzie kobieta. Na czele inicjatywy, która zyskała aprobatę władz ligi, stała bowiem Carolyn Kindle Betz. W przyszłym zarządzie klubu też będzie większość kobiet.
MLS zrzesza aktualnie 24 zespoły. W przyszłym sezonie dołączą Inter Miami oraz Nashville SC, a za dwa lata nową drużyną będzie Austin FC.
Zespół z Missouri stanie się więc 28 w gronie dopuszczonych do rywalizacji. W kwietniu przyszłego roku władze MLS ogłoszą jeszcze dwa kolejne nowe miasta, które zyskają status członkowski ligi.