Dramat reprezentanta Polski! Zmarnował dwa rzuty karne [WIDEO]

Bartosz Slisz nie zanotował udanego występu w barwach Atlanty United. Pomocnik zmarnował dwa rzuty karne, a jego zespół poniósł porażkę z DC United w rozgrywkach Leagues Cup.
Slisz trafił do MLS w styczniu tego roku. Od tego czasu wystąpił w 21 meczach Atlanty, notując jednego gola.
25-latek znalazł się w wyjściowym składzie na spotkanie z DC United. Rywalizacja od pierwszego gwizdka była niezwykle emocjonująca. Wynik otworzył Christian Benteke, ale Daniel Rios zdołał doprowadzić do remisu. Następnie dublet skompletował Jared Stroud. Jeszcze w pierwszej połowie bramkę kontaktową zdobył Saba Lobjanidze.
Do przerwy Atlanta przegrywała 2:3. W 65. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Bartosz Slisz podszedł do piłki, jednak przegrał pojedynek z Alexem Bono.
W 81. minucie Atlanta otrzymała kolejną jedenastkę. Tym razem Daniel Rios wykorzystał okazję i doprowadził do remisu.
Spotkanie musiało rozstrzygnąć się w serii rzutów karnych. Mateusz Klich rozpoczął konkurs jedenastek od nieskutecznego uderzenia. DC United doprowadziło jednak do remisu za sprawą pudła Brooksa Lennona.
Następnie dziewięciu kolejnych zawodników wykorzystało swoje jedenastki. W końcu do piłki podszedł Bartosz Slisz, który po raz drugi został zatrzymany przez Bono. Pomyłka Polaka zaważyła o porażce Atlanty.
Atlanta United - DC United 3:4* (Rios x2, Lobjanidze - Benteke, Stroud x2)
Adam Kłos27 Jul · 08:47