Dramat klubu Buksy! Nie będzie Ligi Mistrzów [WIDEO]

Screen Twitter
Midtjylland przegrało ze Slovanem Bratysława 2:3 (1:1)! Tym samym klub Adama Buksy odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów!
Pierwsze spotkanie Duńczyków i Słowaków zakończyło się remisem 1:1 (0:0). Przed rewanżem większe szanse na sukces przypisywano jednak Midtjylland, chociaż zespół czekał mecz wyjazdowy.
Środowa potyczka rozpoczęła się bardzo dobrze dla Slovana. W 33. minucie wynik otworzył Tolić, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Simsir. Buksa, grający od początku, wyglądał mocno przeciętnie.
Po zmianie stron pierwszy cios wyprowadzili Duńczycy. W 50. minucie bramkarza rywali pokonał Franculino. 20-latek popisał się efektownym uderzeniem z powietrza.
Przewaga gości nie utrzymała się jednak wystarczająco długo. W 82. minucie Bratysława zadrżała, zaś w 86. pochłonęła ją ekstatyczna radość. Najpierw strzelił Tolić, później zaś Barseghyan.
Na to trafienie Midtjylland już nie odpowiedziało i przegrało 2:3 (1:1)! Wobec tego to Slovan wywalczył historyczny awans do Ligi Mistrzów, zaś Duńczycy muszą zadowolić się zaledwie Ligą Europy.
Hubert Kowalczyk28 Aug · 23:01