Dogrywka rozstrzygnęła finał Copa America! Messi patrzył na to z ławki rezerwowych [WIDEO]

Argentyna zwycięzcą Copa America! Obrońcy tytułu w finale wygrali po dogrywce z Kolumbią 1:0.
Od początku mecz był bardzo wyrównany. Optyczną przewagę mieli Kolumbijczycy. To oni stworzyli pierwszą dobrą okazję do strzelenia gola. W 7. minucie po podaniu Rodrigueza chybił Cordoba.
Argentyna drżała o Messiego, który w końcówce pierwszej połowy ucierpiał, gdy próbował dośrodkować przed bramkę. Noga, na której oparł ciężar ciała, wygięła się w nieprzyjemny sposób. Kapitan mistrzów świata wrócił do gry, ale na boisku dotrwał tylko do 65. minuty. Ból kontuzjowanej kostki był zbyt duży, by mógł kontynuować grę. Nie ukrywał swojej rozpaczy z tego powodu.
Krótko przed zejściem Messiego groźnie na bramkę uderzył kończący reprezentacyjną karierę Di Maria, ale jego uderzenie zatrzymał Vargas.
Do końca drugiej połowy nie padł żaden gol. Decydująca akcja miała miejsce w 112. minucie. Paredes przejął piłkę w środku pola, po szybkim rozegraniu Lo Celso podał prostopadle do Martineza, a ten wykończył sytuację sam na sam z Vargasem!
Trzech najważniejszych piłkarzy tej akcji weszło razem na boisko. Scaloni posłał ich do gry chwilę wcześniej - w 97. minucie.
Kolumbia nie znalazła sposobu na doprowadzenie do wyrównania. W ten sposób zakończyła się seria jej 28 meczów bez porażki. Dla Argentyny to 16 w historii i drugi z rzędu triumf w Copa America.
Marcin Karbowski15 Jul · 06:28