Demolka! Pogoń wygrała 19:0. Przeciwnik na kolanach

Hubert Bertin / pressfocus
Pogoń Szczecin pojechała do Węgorzyna i nie dała szans miejscowej Sparcie. Drużyna prowadzona przez Roberta Kolendowicza wygrała aż 19:0. Dwóch piłkarzy popisało się pięcioma trafieniami.
W trakcie ubiegłego weekendu Pogoń Szczecin pokonała Śląsk Wrocław 5:3. Wysokie zwycięstwo nad wicemistrzem Polski przyczyniło się do awansu "Portowców" na czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy.
Korzystając z przerwy na kadrę zespół Roberta Kolendowicza udał się do Węgorzyna, gdzie we wtorek odbywało się 75-lecie miejscowej Sparty. Tam też rozegrany został mecz sparingowy.
Zgodnie z oczekiwaniami drużyna występująca w A-Klasie nie miała nic do powiedzenia. Spotkanie to padło łupem faworyta. Inaczej być nie mogło. Pogoń rozpoczęła ten mecz w mocnym zestawieniu.
Od początku pojedynku ze Spartą zagrali Benedikt Zech, Leo Borges, Joao Gamboa, Alex Gorgon oraz Efthymios Koulouris. Sparing został zaś podzielony na dwie połowy po 35 minut każda.
Jeszcze przed przerwą Pogoń prowadziła wynikiem 10:0. W drugiej odsłonie starcia udało się dołożyć kolejne dziewięć trafień, co poskutkowało pewnym triumfem 19:0. Gole strzelało ośmiu graczy.
Bramki dla "Portowców" zdobyli Martin Rachubiński, Mateusz Bąk, Alex Gorgon, Kacper Smoliński, Efthymios Koulouris (dwie), Kacper Łukasiak (trzy) oraz Olaf Korczakowski i Antoni Klukowski (po pięć).
Kolejny mecz podopiecznych trenera Kolendowicza w Ekstraklasie zostanie rozegrany już 14 września, kiedy to zagrają z Cracovią.
Piotr Sidorowicz 04 Sep · 19:57