Demolka! Bayer zmiażdżył rywala. Pękła niezwykła bariera [WIDEO]

Bayer Leverkusen nie zamierza zwalniać tempa. "Aptekarze" wygrali 5:0 z Bochum w 33. kolejce Bundesligi i przedłużyli swoją spektakularną passę.
Bayer już trzy dni temu przeszedł do historii. Podopieczni Xabiego Alonso pobili europejski rekord Benfiki w liczbie meczów bez porażki. "Aptekarze" zremisowali z Romą 2:2 i po raz 49. w tym sezonie podtrzymali status niepokonanych.
W niedzielnym meczu mistrzowie Niemiec od 15. minuty grali w przewadze. Felix Passlack został wyrzucony z boiska po sfaulowaniu Nathana Telli.
Bayer chciał błyskawicznie wykorzystać osłabienie rywali. W 23. minucie Patrik Schick oddał minimalnie niecelny strzał. Następnie Victor Boniface nie zdołał trafić do siatki.
Goście z Leverkusen atakowali i wreszcie dopięli swego. Wynik spotkania otworzył Schick, któremu asystował Arthur. W doliczonym czasie pierwszej połowy Boniface podwyższył prowadzenie, wykorzystując rzut karny.
Po zmianie stron Manuel Riemann uratował Bochum, broniąc strzał Schicka. Niedługo potem Boniface mógł skompletować dublet, ale trafił tylko w słupek.
Gospodarze sporadycznie gościli na połowie mistrzów. W 61. minucie Kevin Stoger nie wykorzystał dobrej okazji na zdobycie bramki kontaktowej.
W 76. minucie Bayer zdobył trzecią bramkę. Jonas Hofmann dośrodkował z rzutu rożnego do Amine Adliego, który strzelił gola głową. Na listę strzelców wpisał się też Josip Stanisić.
W doliczonym czasie gry Alejandro Grimaldo ustalił wynik. Bayer finalnie wygrał 5:0.
Passa "Aptekarzy" bez porażki wynosi już 50 meczów. Do końca sezonu podopieczni Alonso zmierzą się jeszcze z Augsburgiem w Bundeslidze, z Atalantą w finale Ligi Europy i z Kaiserslautern w finale DFB Pokal.
Adam Kłos12 May · 21:26