Debiutant bohaterem Niemców! Wymarzone wejście do kadry [WIDEO]

Screen/X
Reprezentacja Niemiec pokonała Holandię (1:0) w starciu Ligi Narodów. Bohaterem gospodarzy został debiutant, Jamie Leweling
Zgodnie z oczekiwaniami Niemcy i Holandia przewodziły w tabeli grupy C Ligi Narodów. Dzisiejszy mecz z udziałem tych drużyn był zatem hitem.
Od samego początku bardzo odważnie chcieli zacząć podopieczni Juliana Nagelsmanna. Już w drugiej minucie na listę strzelców wpisał się debiutant, Jamie Leweling. Po interwencji systemu VAR bramka ta nie została jednak uznana przez arbitra. Przyczyną był ofsajd.
Wraz z upływem kolejnych minut stroną przeważającą byli Niemcy. Chrapkę na gola mieli Maximilian Mittelstadt, Tim Kleindienst i raz jeszcze Leweling. Strzał lewego obrońcy wpadł prosto w ręce Barta Verbruggena. Dwa kolejne uderzenia minęły słupek holenderskiej bramki.
Tuż przed końcem pierwszej odsłony na listę strzelców mógł wpisać się Gnabry. W jego przypadku również brakowało celności przy strzale.
Po przerwie dużo lepiej znów zaczęli Niemcy. W 63. minucie do siatki trafił Leweling. Tym razem wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Gracz Stuttgartu mógł świętować trafienie w swoim debiucie.
Na kwadrans przed końcem gry strzałem sprzed pola karnego popisał się jeszcze Xavi Simons. Finalnie było to jednak za mało, by ograć Niemców. Zespół Juliana Nagelsmanna sięgnął po triumf 1:0.
Piotr Sidorowicz 14 Oct · 22:39