Damian Kądzior na dłużej w Dinamie Zagrzeb. Polak podpisał nowy kontrakt i dostał sporą podwyżkę

Oficjalna strona Dinama Zagrzeb poinformowała, że Damian Kądzior podpisał właśnie nowy kontrakt z zespołem. W ekipie mistrzów Chorwacji Polak może zostać do czerwca 2023 roku. Dzięki nowej umowie reprezentant naszego kraju może też liczyć na znaczną podwyżkę.
Ostatnie wydarzenia w Dinamie Zagrzeb nie napawały optymizmem. Mistrzowie Chorwacji niespodziewanie wyrzucili z klubu Nenada Bjelicę, a Damian Kądzior w niedawnej rozmowie z "Przeglądem Sportowym" nie wykluczał transferu do innego zespołu. Wszystko bardzo szybko się jednak zmieniło. Oficjalna strona klubu poinformowała, że pomocnik podpisał nowy kontrakt.
Poprzednia umowa Kądziora z Dinamem obowiązywała do czerwca 2021 roku, ale klub miał opcję przedłużenia jej o kolejny rok. Nowe porozumienie obowiązywać będzie jeszcze dłużej - do czerwca 2023 roku. Jak podaje "Piłka Nożna", kontrakt wiąże się ze sporą podwyżką dla Polaka, w którym władze klubu widzą jedną z kluczowych postaci drużyny.
- Fakt, że klub podpisał ze mną kontrakt, kiedy cały świat walczy z epidemią koronawirusa, wiele dla mnie znaczy. W ten sposób Dinamo pokazało, jak bardzo mnie docenia i dołożę wszelkich starań, aby uzasadnić i pokazać moją wartość. Nie mogę się już doczekać powrotu do normalnych treningów, meczów i zwycięstw. Dużo pracuję podczas tej przerwy i wierzę, że po powrocie do rywalizacji będę jeszcze lepszy. Jestem bardzo zmotywowany i chcę kontynuować dobrą formę sprzed pandemii - powiedział Kądzior.
W obecnym sezonie Damian Kądzior wystąpił w 29 meczach Dinama Zagrzeb. W tym czasie zdobył dwanaście goli. Dziewięciokrotnie asystował także przy trafieniach kolegów.