"Dajmy mu odpocząć. Jest w głębokim dołku". Głośny apel ws. Roberta Lewandowskiego
Robert Lewandowski marcowych meczów reprezentacji Polski z pewnością nie może zaliczyć do udanych. Były kadrowicz, Marek Koźmiński, uważa, że napastnik FC Barcelony potrzebuje odpoczynku. Rozmawiał na ten temat z "RMF24.pl".
Drużyna prowadzona przez Fernando Santosa po dwóch kolejkach eliminacji do EURO 2024 ma na koncie trzy punkty. W poniedziałek nasi zawodnicy powetowali sobie niedawną porażkę z Czechami.
Marek Koźmiński uważa, że nowy selekcjoner na PGE Narodowym znacznie lepiej trafił z doborem wyjściowej jedenastki. Jednocześnie były wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zwraca jednak uwagę na niedociągnięcia.
- Skład, który zagrał z Albanią, jest bliższy ideału niż ten z meczu z Czechami. Smuci, że filary kadry, wśród nich Bednarek, Kiwior i Lewandowski, były postaciami słabszymi - powiedział Koźmiński.
- Widzieliśmy dwa oblicza polskiej reprezentacji. Słabsze w Pradze, lepsze wczoraj, w Warszawie. Widać poprawę i mankamenty. Wygraliśmy w miarę pewnie. Trzy punkty są niezbędne - stwierdził.
Były reprezentant Polski w rozmowie z "RMF24.pl" wypowiedział się także na temat formy Roberta Lewandowskiego. Uważa, że snajper potrzebuje odpoczynku, aby wrócić do odpowiedniej dyspozycji.
- Robert Lewandowski jest w głębokim dołku, jeśli chodzi o formę. To nie ten sam Robert, którego widzieliśmy na mundialu w Katarze. Dajmy mu odpocząć. Taki jest sport. Myślę, że Robert jeszcze będzie stanowić o sile tej reprezentacji - podkreślił.