Cztery gole w 33 minuty! Polak wysłał jasny sygnał [WIDEO]

Screen/Twitter
Po bardzo nieudanej drugiej części sezonu Szymon Włodarczyk znów zaczął błyszczeć na austriackich boiskach. W piątek młodzieżowy reprezentant Polski pokonał bramkarza rywali aż cztery razy.
W lipcu 2023 roku Szymon Włodarczyk trafił do Sturmu Graz. Mistrz Austrii zapłacił ponad dwa mln euro. Początek Polaka w nowym zespole był wyśmienity. 21-latek strzelał gola za golem. W pierwszych sześciu meczach zdobył on siedem bramek. Potem było jednak tylko gorzej.
Ostatnie trafienie młodego napastnika w barwach Sturmu miało miejsce na początku listopada. Po drodze Włodarczyk stracił nawet miejsce w podstawowym składzie i musiał zadowolić się rolą rezerwowego.
Wiele wskazuje jednak na to, że dyspozycja reprezentanta Polski do lat 21 powoli wraca na właściwe tory. Przy okazji sparingu z SC Weiz napastnik mistrza Austrii znów znalazł się w pierwszym składzie.
Już w 14. minucie Włodarczyk otworzył wynik spotkania. Piłkarz Sturmu zaskoczył bramkarza rywali sprytnym lobem. Blisko pół godziny później wpisał się on na listę strzelców po raz drugi. Tym razem otrzymał podanie z bocznego sektora boiska i bez najmniejszych kłopotów trafił do siatki.
Na tym strzelecki popis Polaka się jednak nie kończył. W doliczonym czasie pierwszej połowy piłkarz mistrza Austrii zdobył jeszcze dwie bramki. Strzelenie czterech goli zajęło mu jedynie 33 minuty.
Sturm Graz pokonał SC Weiz (6:1) w swoim pierwszym sparingu. Kolejne starcie z udziałem austriackiego zespołu zaplanowano na sobotę.
Piotr Sidorowicz 29 Jun · 15:32
Źródło: Twitter