Cudowny gol w Lidze Mistrzów! Pokaz siły Aston Villi [WIDEO]

Aston Villa z przytupem rozpoczęła zmagania w Lidze Mistrzów. Ekipa Unaia Emery'ego rozbiła Young Boys Berno 3:0. Ozdobą meczu było trafienie Amadou Onany.
Początek tej rywalizacji był dość spokojny. Aston Villa przejęła piłkę, miała wyższe posiadanie, ale tworzenie groźnych sytuacji podbramkowych przychodziło jej z pewnymi trudnościami. W 8. minucie Emiliano Martinez musiał zachować czujność. Mistrz świata złapał piłkę po celnej próbie Filipa Ugrinicia. Ebrima Colley również nie zaskoczył Argentyńczyka.
Gospodarze zaatakowali, ale to goście objęli prowadzenie. W 27. minucie Youri Tielemans płaskim strzałem zaskoczył Davida von Ballmoosa.
Podopieczni Unaia Emery'ego chcieli szybko zdobyć drugą bramkę. Ollie Watkins doszedł do pozycji strzeleckiej, po czym posłał piłkę obok słupka. Morgan Rogers został zaś zablokowany. Z kolei uderzenie Jacoba Ramseya zostało obronione przez Von Ballmoosa.
W 39. minucie Aston Villa w kuriozalnych okolicznościach podwyższyła prowadzenie. Camara chciał wycofać do bramkarza, ale zagrał pod nogi Watkinsa. Von Ballmoos kopnął Anglika, jednak sędzia wstrzymał się z odgwizdaniem karnego. Do piłki dopadł Ramsey i wykończył akcję.
Pod koniec pierwszej połowy Watkins skierował piłkę do siatki. Gol Anglika został jednak anulowany, ponieważ w trakcie akcji zagrał piłkę ręką. Do przerwy przyjezdni z Villa Park prowadzili 2:0.
W 54. minucie Ramsey pokusił się o skompletowanie dubletu. Tym razem przeniósł on piłkę nad poprzeczką. Za to Tielemans przegrał pojedynek z Von Ballmoosem. Później bramkarz znakomicie powstrzymał jeszcze Ramseya.
W 78. minucie Duran idealnym strzałem skierował piłkę do siatki. Gol został anulowany, ponieważ wcześniej w tej akcji Onana zagrał ręką. W końcówce Konsa podłączył się do ataku, po czym uderzył obok bramki.
W 86. minucie Amadou Onana fantastycznie przymierzył z dystansu. Futbolówka wpadła tuż przy słupku. Belg ustalił wynik.
Aston Villa wygrała 3:0. Łukasz Łakomy całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. W drugiej kolejce Ligi Mistrzów "The Villans" zagrają z Bayernem Monachium, a Szwajcarzy z Barceloną.
Adam Kłos17 Sep · 20:43