Cudowna akcja Włochów w Lidze Narodów. Piękny gol i wygrana z Izraelem [WIDEO]

Screen z X
Reprezentacja Włoch odniosła kolejne zwycięstwo w Lidze Narodów. Tym razem Italia poradziła sobie z Izraelem, wygrywając 2:1 po golach Davide Frattesiego oraz Moise Keana.
Podopieczni Luciano Spallettiego trzy dni temu odnieśli efektowną wygraną nad Francją. W poniedziałek czekał ich teoretycznie łatwiejszy mecz z Izraelem.
Pierwszą niezłą okazję na gola goście stworzyli sobie w 16. minucie. Wówczas Federico Dimarco uderzył jednak nad poprzeczką.
Izraelczycy próbowali odpowiedzieć za sprawą Manora Salomona, któremu także brakło celności. W 38. minucie Włosi wyszli na prowadzenie po fenomenalnej akcji zespołowej. Wykończył ją Davide Frattesi.
Na początku drugiej części spotkania ten zawodnik mógł skompletować dublet, ale na posterunku był Yoav Gerafi. Po drugiej stronie boiska Gianluigi Donnarumma zatrzymał natomiast Salomona.
W 62. minucie Italia zadała kolejny cios. Po strzale Raspadoriego izraelski bramkarz zdołał jeszcze odbić piłkę przed siebie, ale wobec dobitki Keana był już bezradny.
Później do siatki trafił jeszcze Sandro Tonali, lecz gola nie uznano ze względu na spalonego. W końcówce rozmiary porażki Izraela zmniejszył jeszcze Mohammed Abu Fani. Na odrobienie strat było już jednak za późno i Włosi wygrali 2:1.
Maciej Pietrasik09 Sep · 22:37