Cuda w Serie A! Drużyna Kosty Runjaicia liderem ligi [WIDEO]

Michele Nucci / pressfocus
Udinese wygrało na wyjeździe z Parmą 3:2. Oznacza to, że drużyna, której trenerem przed sezonem został Kosta Runjaić, awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Serie A!
W zeszłym sezonie Udinese broniło się przed spadkiem. Zatrudnienie przez ten klub Runajicia, który wiosną został zwolniony z Legii, było niespodziewanym ruchem. Początek sezonu w wykonaniu drużyny z Udine jest jednak świetny. W pierwszych trzech meczach zdobyła siedem punktów.
Czwarte spotkanie w tym sezonie zaczęło się źle dla drużyna Runjaicia. Do przerwy przegrywała z Parmą 0:2. Gole dla gospodarzy strzelili Enrico Del Prato i Ange-Yoan Bonny.
Druga połowa należała już do Udinese. Sygnał do odrabiania strat dał Lornzo Lucca, który w 49. minucie strzelił kontaktowego gola.
Bohaterem gości był Florian Thauvin. Francuz strzelił dwa gole na przestrzeni dziesięciu minut. Parma, która kończyła mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Mandela Keity, nie zdołała odwrócić losów meczu.
Asystentami Runjaicia w Udinese są Przemysław Małecki i Alex Trukan, z którymi pracował już w Legii. Niemiecki szkoleniowiec ma do dyspozycji m.in. Jespera Karlstroema. Szwed, który do końca zeszłego sezonu był zawodnikiem Lecha, przeciwko Parmie zagrał cały mecz.
Udinese po zwycięstwie ma dziesięć punktów. O jedno oczko wyprzedza Napoli. W niedzielę zagra na wyjeździe z Romą.
Marcin Karbowski16 Sep · 20:23