Cocu: Zawszę trzeba być pozytywnie nastawionym

PSV Eindhoven w ostatniej kolejce holenderskiej Eredivisie zdobyło mistrzostwo Holandii. Drużyna Phillipa Cocu pokonała w niedzielę PEC Zwolle, natomiast Ajax Amsterdam tylko zremisował na stadionie przedostatniego De Graafschap.
Przed ostatnią kolejką dwie pierwsze drużyny miały tyle samo punktów, ale to Ajax miał o sześć lepszą różnicę bramek od PSV. Drużyna z Eindhoven musiała wygrać i liczyć na potknięcie ekipy Arkadiusza Milika. Podopieczni Phillipa Cocu wygrali na wyjeździe z Zwolle 3:1, natomiast będący faworytem Ajax tylko zremisował z przedostatnim De Graafschap.
- Moja filozofia jest taka, że zawsze trzeba być pozytywnie nastawionym. Nawet, jeśli nie byliśmy w najlepszej sytuacji - powiedział Phillip Cocu, trener PSV, cytowany przez BBC.
- Mieliśmy naprawdę małą szansę, ale bardzo mała szansa, to nadal jest szansa, nieprawdaż? - stwierdził były reprezentant Holandii.
- De Graafschap odegrało dzisiaj wielką rolę w tym, że zdobyliśmy tytuł. Jesteśmy im za to wdzięczni - zakończył szczęśliwy Cocu.