Co za uderzenie Ronaldo! To mógł być gol sezonu [WIDEO]

Screen/Twitter
Al-Nassr przegrało w finale Pucharu Króla Arabii Saudyjskiej z Al-Hilal. Jeszcze w regulaminowym czasie gry fenomenalną bramką mógł się popisać Cristiano Ronaldo. Na jego drodze stanął słupek.
Piłkarze Al-Nassr znów musieli uznać wyższość Al-Hilal. W rozgrywanym w piątek finale Pucharu Króla Arabii Saudyjskiej na pierwsze bramki nie było trzeba długo czekać. Już w dziewiątej minucie spotkania na 1:0 trafił Aleksandar Mitrović. Bramka Serba nie była jednak końcem emocji.
Po przerwie sędzia pokazał aż sześć żółtych oraz trzy czerwone kartki. Z boiska zostali usunięci David Ospina, Ali Al-Bulayhi i Kalidou Koulibaly. W końcówce do remisu (1:1) doprowadziło zaś Al-Nassr.
Rzuty karne ekipie z Rijadu dał Ayman Yahya. Gol strzelony przez Saudyjczyka na wiele się jednak nie zdał. W serii "jedenastek" dużo lepiej zaprezentowali się piłkarze Al-Hilal, którzy zgarnęli trofeum.
Przy odrobinie szczęścia to Al-Nassr powinno zakończyć ten mecz zwycięstwem. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy meczu o krok od wpisania się na listę strzelców był Cristiano Ronaldo.
Reprezentant Portugalii otrzymał dogranie z bocznego sektora boiska, po czym złożył się do uderzenia z przewrotki. Strzał 39-latka wylądował jednak na słupku, pozbawiając go pięknej urody trafienia.
Zakończony sezon w Arabii Saudyjskiej był znakomity dla Cristiano Ronaldo pod względem indywidualnym. W dorobku napastnika znalazło się 45 spotkań. Zdobył w nich 44 bramki oraz zanotował 13 asyst.
Piotr Sidorowicz 01 Jun · 07:15
Źródło: Twitter