Co za porażka Polaków, jakie błędy w obronie! A w tle uraz bramkarza Probierza [WIDEO]

Screen TVP Sport
Reprezentacja Polski U21 przegrała z Macedonią Północną 1:2 (0:1). Jakby tego było mało, uraz złapał Oliwier Zych.
Młodzieżowa reprezentacja Polski wkroczyła w kluczowy okres czerwcowego zgrupowania. Testem dla biało-czerwonych była domowa potyczka z Macedonią Północną. Sprawdzian został jednak oblany.
Gospodarze lepiej weszli w spotkanie, ale nie potrafili przełamać defensywy rywali. Najgroźniejszy strzał oddał Kałuziński, który starał się zaskoczyć bramkarza z rzutu wolnego.
Ostatecznie niemoc Polaków zemściła się na nich w 44. minucie. Nasi zawodnicy fatalnie zachowali się na przedpolu, futbolówka odbiła się od Matysika, zaś Iliewski z bliska trafił do siatki.
Po zmianie stron sprawy wcale nie wyglądały lepiej. Ba, było jeszcze gorzej. Zych - wpuszczony w przerwie - wznowił grę i podał do Pingota. Ten posłał bardzo słabe podanie zwrotne, golkipera uprzedził Stankovski i zrobiło się 0:2.
Jakby tego było mało, wspomniany Zych został zmieniony w 57. minucie. Zawodnik, którego Michał Probierz chce zabrać na EURO 2024 w roli bramkarza treningowego, został zaatakowany wślizgiem, a rywal trafił w kostkę. Poturbowanego gracza zastąpił Abramowicz. Na ten moment nie wiadomo, jak poważny jest uraz przedstawiciela Aston Villi.
Pocieszeniem dla Polaków stała się akcja z 84. minuty. Polska miała dużo miejsca, Macedonia cofnęła się bardzo głęboko. To wykorzystał Lewicki, który genialnym podaniem wypatrzył Borysa. Ten zaś urwał się bramkarzowi rywali i spokojnie trafił do siatki.
W 89. minucie przed szansą na wyrównanie stanął Kozubal. Gracz GKS-u Katowice obił jednak słupek. Tym samym Polacy przegrali z Macedonią 1:2 (0:1).
Hubert Kowalczyk01 Jun · 15:57