City znów bez zwycięstwa! Mistrzowie Anglii zatrzymani [WIDEO]

screen/Viaplay
Manchester City zremisował drugi mecz z rzędu w Premier League. Wyjazdowe starcie "Obywateli" z Newcastle zakończyło się wynikiem 1:1.
Newcastle odważnie rozpoczęło starcie z mistrzami Anglii. Tuż po rozpoczęciu gry Harvey Barnes oddał strzał, który został zablokowany. W odpowiedzi Fabian Schar odbił piłkę po próbie Jacka Grealisha. Następnie Sandro Tonali wyręczył Nicka Pope'a, zatrzymując Manuela Akanjiego.
Autorem pierwszego celnego strzału został Erling Haaland. Pope bez trudu zatrzymał norweskiego snajpera. W pewnym momencie Ederson podniósł ciśnienie kibicom "The Citizens". Brazylijczyk w pozornie niegroźnej sytuacji zdecydował się na podanie piętą. Niewiele zabrakło, aby rywale odebrali piłkę.
Po kwadransie Grealish ofiarnie zablokował strzał Trippiera. Następnie Ederson złapał futbolówkę po główce Joelintona. W 27. minucie Guendogan dostał dobre podanie od Bernardo Silvy, ale skiksował w polu karnym.
Manchester objął prowadzenie w 35. minucie. Grealish znalazł w polu karnym Gvardiola, który zszedł na prawą nogę, po czym płaskim strzałem zaskoczył Pope'a.
W 40. minucie Guendogan zmarnował doskonałą sytuację. Pope wyszedł przed pole karne, Niemiec miał piłkę pod nogami, a niekrytego Haalanda obok. Pomocnik próbował lobować bramkarza, ale zagrał fatalnie. Kilkadziesiąt sekund później Guendogan już próbował podać do Haalanda, jednak piłkę przejął Pope.
W doliczonym czasie pierwszej połowy Ederson fantastycznie zatrzymał Joelintona. Do przerwy przyjezdni z Etihad prowadzili różnicą jednego trafienia.
Na początku drugiej odsłony Bernardo napędził akcję, próbował podać do Grealisha, ale piłka przypadkowo odbiła się od Guendogana. Z ataku City nic nie wyszło. W 52. minucie Joelinton zablokował Haalanda.
W pewnym momencie Grealish uderzył Tonaliego łokciem. Wydawało się, że Anglik może wylecieć z boiska, jednak sędzia nawet nie pokazał mu żółtej kartki.
W 56. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Newcastle za faul Edersona na Gordonie. Sam poszkodowany podszedł do jedenastki, po czym zamienił ją na gola.
"Sroki" próbowały pójść za ciosem. Ederson poradził sobie z próbą Barnesa. Guardiola musiał ożywić swój zespół, więc Phil Foden zmienił Guendogana. W 73. minucie Pope obronił strzał Fodena. Później bramkarz poradził też sobie z uderzeniem Haalanda. Po drugiej stronie boiska Longstaff nie wykorzystał okazji, która mogła zapewnić zwycięstwo. W 92. minucie Pope uratował "Sroki", zatrzymując Silvę.
Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Manchester zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, wyprzedzając drugi Liverpool o dwa punkty. Newcastle jest piąte.
Adam Kłos28 Sep · 15:26