Chwile grozy w Ligue 1. Mecz przerwano, piłkarz padł nieprzytomny [WIDEO]

Screen RMC Sport
Spotkanie Lille z z Reims trzeba było przerwać. W pierwszej połowie meczu na murawę padł nieprzytomny Angel Gomes.
Angel Gomes to wychowanek Manchesteru United. Do Lille trafił w 2021 roku i od tamtej pory jest ważną postacią francuskiego klubu.
Nic więc dziwnego, że 23-latek znalazł się w wyjściowym składzie na potyczkę z Reims. Niestety, sobotnie spotkanie mogło się dla niego zakończyć tragicznie.
Już w 11. minucie zawodnik upadł na murawę po zderzeniu z rywalem. Na murawie prędko zameldowały się służby medyczne, spotkanie zostało przerwane.
Początkowo pauza miała trwać dwie minuty, ale szybko okazało się to nierealne. Doliczano kolejne, a kibice obu drużyn głośno dopingowali Gomesa. W 32. minucie pomocnik został przetransportowany do karetki.
Ostatecznie spotkanie wznowiono w 38. minucie. Jeszcze w trakcie pierwszej połowy RMC Sport przekazało, że Gomes odzyskał przytomność podczas akcji medycznej.
Sytuacja młodego piłkarza będzie monitorowana w szpitalu. Na ten moment jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
W doliczonym czasie pierwszej połowy Lille objęło prowadzenie. Gola strzelił Bafode Diakite po asyście Alexsandro. Ostatecznie zaś wygrało 2:0 (1:0), gdyż w drugiej połowie trafił jeszcze Jonathan David.
Hubert Kowalczyk17 Aug · 20:58