Brawo Wisła! Drugie zwycięstwo i pewny awans w pucharach [WIDEO]

Wisła Kraków nie zmarnowała szansy na awans do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Przypieczętowała go zwycięstwem 2:1 w wyjazdowym spotkaniu z KF Llapi.
Wisła pojechała do Kosowa z solidną zaliczką z pierwszego meczu. Przed własnymi kibicami wygrała 2:0.
"Biała Gwiazda" mogła znaleźć się w jeszcze lepszej sytuacji w 8. minucie. Po podaniu Baeny w dobrej sytuacji znalazł się Sukiennicki, ale kopnął prosto w bramkarza gospodarzy.
Piłkarze Llapi grali odważnie, robili sporo wiatru. Chichkan musiał się wykazać w 19. minucie, gdy obronił strzał Gashijana z dystansu.
Pierwsza połowa nie przyniosła goli, mogła za to dać czerwoną kartkę. Aktywni Gashijan w końcówce sfaulował jednego z Wiślaków, ale został oszczędzony przez sędziego. A miał już na koncie żółtą kartkę...
Wisła kwestię awansu do kolejnej rundy przypieczętowała w 58. minucie. Po dośrodkowaniu Jarocha do piłki w polu karnym dopadł Rodado i strzałem głową zaskoczył bramkarza Llapi.
Gospodarze robili wszystko, by godnie pożegnać się z pucharami. Do remisu doprowadzili w 74. minucie. Kiepskie zachowanie obrony gości wykorzystał Tahiri.
Llapi nie zdołało postraszyć Wisły i strzelić kolejnego gola. Wiślacy zapewnili sobie zwycięstwo w 90. minucie. Po długim podaniu piłkę w polu karnym przejął Kiakos, zakręcił rywalami i lekkim strzałem umieścił piłkę w bramce.
"Biała Gwiazda" awansowała do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. W niej będzie miała znacznie poważniejszego rywala. Zmierzy się z Rapidem Wiedeń.
Marcin Karbowski18 Jul · 18:22