Bramka Yamala pozbawiła go rekordu. Tak zareagował [WIDEO]

Twitter Screen
Lamine Yamal został najmłodszym strzelcem w historii mistrzostw Europy. Na bramkę Hiszpana zareagował wcześniejszy posiadacz rekordu.
We wtorek reprezentacja Hiszpanii pokonała Francję wynikiem 2:1 i awansowała do finału EURO 2024. Jednym z ojców sukcesu "La Furii Roja" był Lamine Yamal.
16-latek rozegrał niemalże pełny wymiar minut i został bohaterem kadry. Zdobył bramkę w 21. minucie wyrównując rezultat meczu.
Tym samym został najmłodszym strzelcem w historii mistrzostw Europy. Pobił wynik należący do emerytowanego Johana Vonlanthena.
Szwajcar ustanowił swój rekord w trakcie EURO 2004, gdy miał 18 lat. Strzelił gola w barwach Szwajcarii w meczu przeciwko Francji.
Na oficjalnym profilu FC Zurich na Twitterze opublikowano nagranie ukazujące reakcję Vonlanthena na bramkę Yamala. 38-latek złapał się za czoło i pokiwał głową.
Szwajcar przeszedł na piłkarską emeryturę w 2018 roku. Aktualnie jest trenerem technicznym w młodzieżowej drużynie FC Zurich.