Bramka Lewandowskiego, dublet Pedriego! Barcelona wicemistrzem Hiszpanii [WIDEO]

FC Barcelona pokonała Rayo Vallecano 3:0 po trafieniu Roberta Lewandowskiego i dublecie Pedriego. "Duma Katalonii" już wie, że zakończy sezon jako wicemistrz Hiszpanii.
Barcelona błyskawicznie otworzyła wynik. W 3. minucie Lamine Yamal dograł do Roberta Lewandowskiego, który opanował piłkę i trafił do siatki. Był to 18. gol Polaka w tym sezonie ligowym.
Niedługo potem "Lewy" chciał odwdzięczyć się Yamalowi. Napastnik dograł do 16-latka, który oddał jednak bardzo niecelny strzał.
W końcu piłkarze Rayo przebudzili się w ofensywie. Marc-Andre ter Stegen skutecznie interweniował przy uderzeniu Pathe Cissa. Następnie Stole Dimitrievski zatrzymał Yamala.
W 37. minucie Ciss próbował strzelić przepięknego gola z połowy boiska. Senegalski pomocnik nie zdołał jednak trafić w światło bramki. Pod koniec pierwszej połowy niecelny strzał oddał też Florian Lejeune. Do przerwy "Barca" prowadziła 1:0.
Na początku drugiej połowy Joao Cancelo trafił do siatki. Gol nie mógł zostać jednak uznany, ponieważ w trakcie akcji Portugalczyk sfaulował jednego z rywali.
Po godzinie gry Fermin Lopez posłał prawdziwy pocisk z dystansu. Dimitrievski z trudem sparował piłkę na rzut rożny. Następnie Xavi przeprowadził potrójną zmianę, wprowadzając na boisko Ronalda Araujo, Joao Felixa i Raphinhę.
W 70. minucie Ter Stegen uratował swój zespół, broniąc płaski strzał Isiego Palazona. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła.
W 72. minucie Pedri podwyższył prowadzenie. Największe zasługi w tej akcji miał jednak Joao Felix, który kapitalnie przedryblował kilku rywali przy linii końcowej.
Pedri nie poprzestał na jednym trafieniu. W 75. minucie Hiszpan skompletował dublet. Tym razem pomocnik urwał się obrońcom, wyszedł na wolne pole i wygrał pojedynek z Dimitrievskim. Asystę w tej sytuacji zanotował Ronald Araujo.
W 79. minucie Vitor Roque zmienił Lewandowskiego. W końcówce Brazylijczyk urwał się na lewym skrzydle, ale jego strzał został zablokowany.
Barcelona wygrała 3:0 i zapewniła sobie wicemistrzostwo. Tym samym wiadomo już, że "Blaugrana" weźmie udział w kolejnej edycji Superpucharu Hiszpanii.
W międzyczasie Girona rywalizowała na wyjeździe z Valencią. Podopieczni Michela wygrali 3:1 po trafieniach Savinho, Artema Dowbyka i samobóju Yarka Gasiorowskiego. Dla "Nietoperzy" jedyną bramkę zdobył Pepelu. Ekipa z Estadi Montilivi zakończy sezon ligowy na trzecim miejscu.
Adam Kłos19 May · 20:56