Boniek wziął reprezentanta Polski na celownik. "Był słaby"

Marcin Karczewski / Press Focus
Reprezentacja Polski pokonała Szkocję (3:2) w swoim pierwszym meczu tegorocznej Ligi Narodów. Nie wszyscy piłkarze zespołu dowodzonego przez Michała Probierza zagrali jednak na wysokim poziomie. Jednego z graczy skrytykował Zbigniew Boniek.
Biało-czerwoni rzutem na taśmę wywalczyli w spotkaniu ze Szkocją trzy punkty. Już w doliczonym czasie gry Nicola Zalewski najpierw wywalczył rzut karny, a po chwili zamienił go na gola. Wcześniej bramki dla Polski zdobywali Sebastian Szymański i Robert Lewandowski.
Reprezentacja Polski nie ustrzegła się natomiast błędów, zwłaszcza w defensywie. Ostatecznie dwie bramki straciła dopiero w drugiej połowie, ale jeszcze przed przerwą dużo problemów z rywalami miał m.in. Jakub Kiwior.
Piłkarz Arsenalu gubił się w rozegraniu piłki i kryciu. Popełniał błędy, a widzący to Michał Probierz zdjął go już po 45 minutach.
O występie Kiwiora na kanale Prawda Futbolu wypowiedział się też były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.
- Był słaby. Tylko dzięki bardzo słabym umiejętnościom technicznym szkockiego piłkarza nie straciliśmy bramki po błędach Kiwiora - mogliśmy usłyszeć.
Wcześniej Boniek w swoim wpisie w platformie X wymienił natomiast nazwisko tego gracza, który zagrał dziś najlepiej.
- Nareszcie trochę szczęścia i… Zalewskiego - napisał.
Adam Nowacki05 Sep · 23:48
Źródło: Prawda Futbolu