Błysk Szymańskiego w Lidze Europy! Udział Polaka w akcji bramkowej [WIDEO]

screen/Polsat Sport
Fenerbahce wygrało 2:1 z ekipą Royale Union Saint-Gilloise w pierwszej kolejce Ligi Europy. Sebastian Szymański miał swój udział przy jednej z akcji bramkowych.
W miniony weekend ekipa Jose Mourinho poniosła bolesną porażkę w lidze. Na własnym stadionie przegrała 1:3 z Galatasaray.
W pucharowym starciu "Mou" znów postawił na galowy skład. Od pierwszej minuty w linii pomocy zagrali Sebastian Szymański, Fred i Sofyan Amrabat.
W 29. minucie Polak zanotował asystę drugiego stopnia. Dośrodkował wówczas na głowę Rodrigo Becao, a ten zgrał piłkę do Caglara Soyuncu, który wykończył akcję.
Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. Swoich szans nie wykorzystał jednak Youssef En-Nesyri. Po pierwszej połowie Fenerbahce prowadziło 1:0.
Od 74. minuty goście z Belgii grali w osłabieniu. Kevin Mac Allister obejrzał czerwoną kartkę po faulu na En-Nesyrim. Argentyńczyk ma problem z dyscypliną, ponieważ 15 września wyleciał też w ligowym meczu z Antwerpią.
W 82. minucie zespół ze Stambułu podwyższył prowadzenie. Anthony Moris obronił strzał Osayi-Samuela, ale piłka przypadkowo odbiła się od Christiana Burgessa i wpadła do siatki.
W końcówce Osayi-Samuel również obejrzał czerwoną kartkę. W doliczonym czasie gry Ross Sykes zdobył bramkę kontaktową.
Fenerbahce ostatecznie wygrało 2:1. Podopieczni Mourinho wrócą do gry w najbliższą niedzielę. W siódmej kolejce ligi tureckiej zmierzą się na wyjeździe z Antalyasporem.