Blisko niespodzianki w polskiej grupie! Szkoci postraszyli Chorwatów [WIDEO]

Screen z X
Reprezentacja Chorwacji odniosła drugie zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów. Ekipa z Bałkanów ostatecznie wygrała 2:1 ze Szkocją, ale w Zagrzebiu nie miała łatwej przeprawy.
Szkoci od początku spotkania w Zagrzebiu nie zamierzali skupiać się wyłącznie na defensywie. Jeden z gości szybko próbował przelobować Dominika Livakovicia, ale ta sztuka mu się nie udała.
Po drugiej stronie boiska szczęścia próbowali Kramarić oraz Sosa. W 32. minucie Szkoci sensacyjnie wyszli na prowadzenie. Przed własną bramką fatalnie skiksował wówczas Luka Susić. Skorzystał z tego Ryan Christie, trafiając do siatki z ostrego kąta.
Odpowiedź Chorwatów była błyskawiczna. Ivan Perisić znakomicie dograł do Igora Matanovicia, który doprowadził do wyrównania. Na przerwę oba zespoły schodziły więc przy rezultacie 1:1.
Na początku drugiej części spotkania dużo pracy miał Craig Gordon. Szkocki golkiper świetnie radził sobie z uderzeniami Matanovicia oraz Luki Modricia.
W 70. minucie Chorwaci dopięli swego i wreszcie wyszli na prowadzenie. Szkocki bramkarz robił co mógł, broniąc uderzenie Sosy, lecz przy dobitce Kramaricia był bezradny.
Osiem minut później Szkoci mogli, a nawet powinni doprowadzić do wyrównania. Doskonałej okazji na dublet nie wykorzystał Christie, w stuprocentowej sytuacji uderzając obok słupka.
W doliczonym czasie gry do siatki trafił Che Adams. Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem 2:2, ale po analizie VAR gola anulowano ze względu na spalonego.
Finalnie Chorwaci wygrali więc 2:1 i umocnili się na drugim miejscu w naszej grupie. Szkoci pozostali na ostatniej lokacie i w tegorocznej Lidze Narodów wciąż nie mają nawet punktu.
Maciej PietrasikWczoraj · 19:57