Blamaż Borussii! 0:4 z drużyną z Tajlandii! [WIDEO]

Screen z X
Borussia Dortmund w niedzielę rozegrała drugi przedsezonowy sparing. Finaliści Ligi Mistrzów udali się do Tajlandii, ale z Pathum United przegrali aż 0:4.
Po sezonie 2023/2024 w BVB doszło do dużych zmian. Z posady trenera zrezygnował Edin Terzić, którego zastąpił Nuri Sahin. Do sztabu szkoleniowego dołączył też Łukasz Piszczek.
W pierwszym z przedsezonowych sparingów Borussia zremisowała 1:1 z Erzgebirge Aue. Teraz udała się natomiast do Tajlandii.
W niedzielę grała tam z miejscowym Pathum United. Skład BVB daleki był od optymalnego, ale goście i tak uważani byli za zdecydowanych faworytów.
W pierwszym składzie znaleźli się między innymi Niklas Suele, Julian Brandt czy Karim Adeyemi. Można było się więc spodziewać dość pewnej wygranej BVB.
Stało się jednak zupełnie inaczej. Do przerwy to zawodnicy Panthum United prowadzili 2:0 po bramkach Lorenzena oraz Dangdy.
Przed drugą połową Sahin wymienił niemal całą jedenastkę. Na boisko wszedł między innymi polski golkiper, Marcel Lotka.
Nie zdołał on jednak zachować czystego konta. Wręcz przeciwnie - Borussia przegrała aż 0:4, a na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Wonggorn.
Maciej Pietrasik21 Jul · 17:21