Beniaminek pokonał mistrza Polski! Trwa czarna seria Jagiellonii [WIDEO]

Press Focus / pressfocus
W pierwszym z niedzielnych spotkań 6. kolejki PKO Ekstraklasy GKS Katowice pokonał 3:1 Jagiellonię Białystok. Przy kluczowym golu beniaminek mógł mówić o sporym szczęściu.
Gospodarze nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku spotkania z mistrzami Polski. GKS już w drugiej minucie wyszedł bowiem na prowadzenie.
We własnym polu karnym fatalnie zachował się wówczas Jetmir Haliti. Defensor podał piłkę prosto pod nogi Bartosza Nowaka, a ten obsłużył Adriana Błąda, który otworzył wynik spotkania.
Jagiellonia starała się szybko odpowiedzieć i kwadrans później doprowadziła do wyrównania. Z najbliższej odległości piłkę do siatki skierował Afimico Pululu.
W kolejnych minutach sporo pracy miał Dawid Kudła. Bramkarz "Gieksy" radził sobie z uderzeniami Czurlinowa oraz Imaza. Groźnie bywało także pod drugą bramką, lecz Zrelaka złapano na spalonym, a Rogala przestrzelił.
W drugiej części spotkania Sławomir Abramowicz musiał się wykazać. Bramkarz Jagiellonii dobrze interweniował przy uderzeniach Zrelaka oraz Galana.
Ostatecznie "Gieksa" dopięła swego w 73. minucie. Po strzale Galana z dystansu piłka odbiła się od Mateusza Kowalczyka, co zmyliło Abramowicza. Bramkarz "Jagi" nie miał większych szans na skuteczną interwencję.
Niesiona dopingiem kibiców drużyna beniaminka w końcówce zadała jeszcze jeden cios - w doliczonym czasie gry wynik na 3:1 ustalił Zrelak. Dla mistrza Polski była to już piąta porażka z rzędu, licząc także europejskie puchary.
Maciej Pietrasik25 Aug · 16:46