Bednarek może wrócić do Premier League! Southampton w finale baraży

Drużyna Jana Bednarka zagra o powrót do Premier League! Southampton awansował do finału baraży o awans po rozbiciu West Bromwich 3:1.
Po pierwszym meczu sprawa awansu była otwarta. Na stadionie WBA padł bezbramkowy remis.
Southampton rozstrzygnął rewanż w drugiej połowie. Prowadzenie objął tuż po przerwie. W pole karne WBA wpadł Will Smallbone i mocnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki.
Bohaterem "Świętych" był Adam Armstrong. W 78. minucie. Po szybkim ataku otrzymał piłkę w polu karnym i płaskim uderzeniem w kierunku dalszego słupka zaskoczył bramkarza rywali. Osiem minut później podwyższył wynik. Tym razem Armstrong okazał się pewnym wykonawcą rzutu karnego.
Goście w końcówce zdołali strzelić gola na otarcie łez. W siódmej minucie doliczonego czasu do bramki trafił Cedric Kipre.
W podstawowym składzie Southampton zagrał Jan Bednarek. Reprezentant Polski spędził na boisku całe spotkanie.
W finale Southampton zagra z Leeds United. Mecz odbędzie się 26 maja na Wembley.
Marcin Karbowski17 May · 23:08