Bayern spełnił życzenie Tuchela. Kupił mu... asystenta. Spora kwota odstępnego
Anthony Barry dołączy do sztabu szkoleniowego Thomasa Tuchela w Bayernie Monachium. Mistrzowie Niemiec zapłacą za niego Chelsea spore pieniądze.
Tuchel od początku sygnalizował, że chce pracować z Barrym, który był w jego sztabie na Stamford Bridge. Problemem był jednak jego kontrakt z Chelsea.
Kluby długo nie mogły ustalić warunków "transferu" szkoleniowca. Sam Barry podczas negocjacji ograniczył swoją pracę w roli członka sztabu Chelsea.
Ostatecznie strony doszły do porozumienia. Pomogło w tym... odpadnięcie obu drużyn z Ligi Mistrzów. Chelsea nie chciała ponoć oddawać Barry'ego do potencjalnego rywala w półfinale Ligi Mistrzów.
Bayern będzie musiał wykupić kontrakt Barry'ego. "The Athletic" twierdzi, że zapłaci za niego niemal milion funtów.
36-latek jest cenionym fachowcem zwłaszcza w dziedzinie organizacji stałych fragmentów gry. Z jego wiedzy korzysta też Roberto Martinez w reprezentacji Portugalii.
Bayern w tym sezonie walczy już tylko o mistrzostwo Niemiec. Prowadzi w tabeli Bundesligi, ale ma tylko dwa punkty przewagi nad Borussią.