Bayern maszeruje po wicemistrzostwo. Absolutna dominacja [WIDEO]

Źródło: Twitter / @viaplaysportpl
Bayern rozniósł Wolfsburg w spotkaniu 33. kolejki Bundesligi. Wynik 2:0 nie oddaje skali dominacji "Die Roten".
Po ostatniej ligowej porażce ze Stuttgartem Bayern musiał się natychmiast odbudować. "Die Schwaben" odrobili część straty do ligowych rywali, a po piątkowej wygranej z Augsburgiem nawet ich przeskoczyli.
Wszystko jednak stało na najlepszej drodze ku temu już od pierwszych minut. W czwartej minucie Lovro Zvonarek wykorzystał przepuszczenie piłki przez Thomasa Muellera i umieścił ją w siatce.
W kolejnych chwilach gracze Thomasa Tuchela stosowali ostry pressing i nawet wtedy, gdy tracili piłkę, natychmiast ją odzyskiwali. Szybko zaowocowało to kolejnym trafieniem.
W 13. minucie piłkę między słupki zapakował Leon Goretzka. Mueller zgarnął odbitą od rywala futbolówkę i wyłożył ją koledze z kadry jak na tacy. Wystarczyło trafić do bramki.
Chwilę później Mueller brał udział w jeszcze jednej akcji "Die Roten". Był jednak na spalonym, przez co Bryan Zaragoza nie mógł cieszyć się z debiutanckiego gola w Bundeslidze.
W kolejnych minutach Alphonso Davies i Joshua Kimmich posyłali przeszywające dośrodkowania w "szesnastkę" Wolfsburga. Żadne z nich nie znalazło jednak końcowego adresata.
Druga połowa to dalszy ciąg aktywnej pracy monachijskiego magla. Zaragoza próbował zaskoczyć Koena Casteelsa podkręconym strzałem, a uderzenie Zvonarka zostało zablokowane przez obrońców "Wilków".
"Die Roten" mieli również znakomitą okazję z rzutu wolnego podyktowanego po faulu Sebastiaana Bornauwa na Mathysie Telu. Kimmich pomylił się jednak wyłącznie o centymetry.
Dwie szanse zmarnował również Mueller. Najpierw Niemiec szukał drogi do bramki po dośrodkowaniu Kimmicha z rzutu rożnego, a później uderzał po podaniu de Ligta z głębi pola.
W końcówce Thomas Tuchel zdecydował się na miły gest. Szkoleniowiec dał zadebiutować w Bundeslidze Danielowi Peretzowi. Bramkarz zastąpił Manuela Neuera, który rozgrywał już 500. mecz w rozgrywkach.
Triumf ekipy Bayernu oznacza jej powrót na miejsce wicelidera. W ostatniej kolejce monachijczycy będą go bronić w starciu z Hoffenheim. Z taką formą nie powinno to jednak stanowić najmniejszego problemu.
Michał Boncler12 May · 19:22