Bayern FC. Lothar Matthaeus nie ma wątpliwości. Wskazał nazwisko następcy Hansiego Flicka

Nie milkną echa decyzji Hansiego Flicka, który ogłosił, że nie będzie trenerem Bayernu w przyszłym sezonie. Lothar Matthaeus zdradził nazwisko szkoleniowca, który jego zdaniem przejmie schedę po 56-latku.
Flick objął monachijski zespół w listopadzie 2019 r. Od tego czasu poprowadził drużynę do zdobycia wszystkich możliwych trofeów. Znakomite wyniki nie wystarczyły jednak, żeby zadowolić wszystkich włodarzy Bayernu.
Ogromnym zwolennikiem odejścia Flicka stał się dyrektor Bawarczyków, Hasan Salihamidzić. Bośniak nie zgadzał się z trenerem w kwestiach dotyczących transferów i budowy drużyny.
W mediach od kilku dni przewija się kilka nazwisk potencjalnych następców menedżera Bayernu. Głos w tej sprawie zabrał Lothar Matthaeus.
- Jestem pewien, że Julian Nagelsmann zastąpi Hansiego Flicka w następnym sezonie - stwierdził legendarny pomocnik na antenie "Sky Sports".
Przed laty Matthaeus trafnie przewidział, że następcą Juppa Heynckesa zostanie Niko Kovac. Niedługo przekonamy się, czy słowa 60-latka znów okażą się prorocze.
Nagelsmann pracuje w RB Lipsk od dwóch sezonów. Jego kontrakt z "Bykami" wygasa dopiero w 2023 r.