Barcelona zagrała na piątkę. Szczęsny zobaczył pogrom [WIDEO]

Sergio Ruiz / pressfocus
Efektowne zwycięstwo FC Barcelony w drugiej kolejce Ligi Mistrzów. Lider La Liga wygrał z Young Boys Berno 5:0.
Barcelona po porażce z AS Monaco nie mogła pozwolić sobie na kolejne potknięcie. Była zdecydowanym faworytem - Young Boys w powszechnej opinii są uznawani za jedną z najsłabszych drużyn w stawce. Grze nowych kolegów z trybun przyglądał się Wojciech Szczęsny.
Piłkarze Hansiego Flicka swoją wyższość udowodnili już w pierwszej połowie. Zaczęli z animuszem i objęli prowadzenie w 8. minucie. Szybką akcję i podanie Raphinhi strzałem do pustej bramki sfinalizował Robert Lewandowski.
Przewaga Barcelony była bezdyskusyjna. Gospodarze na kolejne gole czekali jednak blisko pół godziny. W 34. minucie gola do wcześniejszej asysty dołożył Raphinha, który dopadł do bezpańskiej piłki i bez problemu wbił ją do bramki.
Trzy minuty później swoją chwilę miał Inigo Martinez. Doświadczony stoper wykończył strzałem głową centrę Pedriego z rzutu wolnego.
Gospodarze kolejny cios wyprowadzili na początku drugiej połowy, gdy na 4:0 podwyższył Lewandowski. Polak z bliska wykończył zgranie Inigo Martineza po rzucie rożnym. Był to jego 96. gol w historii występów w Lidze Mistrzów.
Lewandowski grał do 75. minuty. Wtedy też na boisku pojawił się wracający po kontuzji Frenkie de Jong.
Barcelona ustaliła wynik w 81. minucie. Samobója strzelił Camara. Chwilę później na boisku w barwach gości pojawił się Łukasz Łakomy.
Marcin Karbowski01 Oct · 22:53