Barcelona lepsza od City! Lewandowski wykorzystał karnego [WIDEO]

Screen z X
FC Barcelona minionej nocy rozegrała pierwszy sparing przed sezonem 2024/2025. Zremisowała 2:2 z Manchesterem City, ale później okazała się lepsza w konkursie "jedenastek".
Wiele topowych europejskich klubów przed startem rozgrywek udało się na tournee po USA. Tak jest też w przypadku "Blaugrany" oraz "The Citizens". Obie ekipy zmierzyły się minionej nocy.
To spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Hansiego Flicka. W 24. minucie prowadzenie dał im Pau Victor, który wykorzystał dogranie Marca Casado.
Kwadrans później odpowiedzieli mistrzowie Anglii. Z gola cieszył się Nico O'Reilly, ale tuż przed przerwą "Barca" znów wyszła na prowadzenie. Tym razem do siatki trafił Pablo Torre.
Bardzo nieudany występ zanotował Erling Halaand, który w przerwie został zmieniony. Mecz na ławce rozpoczął Robert Lewandowski. Polak wszedł na boisko w 61. minucie.
Stało się to tuż po wyrównującym golu Jacka Grealisha. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2, lecz to wcale nie oznaczało końca emocji.
Zwycięzcę wyłoniła bowiem seria rzutów karnych. Manchester City wykorzystał tylko jedną z trzech "jedenastek". Barcelona była bezbłędna, a z rzutu karnego do siatki trafił między innymi Lewandowski, pewnie rozpoczynając konkurs.