Bandycki faul w Copa America. Gwiazda wyrzucona z boiska [WIDEO]

Reprezentacja Ekwadoru przegrała z Wenezuelą 1:2 w swoim pierwszym meczu na Copa America. Wpływ na wynik miała czerwona kartka dla Ennera Valencii.
Ekwadorczycy musieli radzić sobie w osłabieniu przez większość meczu. Valencia wyleciał z boiska już w 22. minucie. Jego faul wyglądał przerażająco. 34-latek, który od lat jest liderem kadry, próbował dosięgnąć do piłki w polu karnym, ale był spóźniony i wbił korki w okolice szyi rywala.
Na karze dla Valencii ucierpiał... John Yeboah z Rakowa, który szybko opuścił boisko ze względów taktycznych. Do przerwy osłabiony Ekwador prowadził jednak 1:0. Gola w końcówce pierwszej połowy strzelił Jeremy Sarmiento.
Po przerwie Wenezuela wykorzystała grę w przewadze. W 64. minucie do remisu doprowadził Jhonder Cadiz. Dziesięć minut później zwycięskiego gola dla Wenezuelczyków strzelił Eduard Bello.