Bajeczny gol! Kotwica zatrzymała faworyta [WIDEO]

Kotwica Kołobrzeg dobrze rozpoczęła sezon na zapleczu Ekstraklasy. W pierwszej kolejce Betlic 1 Ligi podopieczni Ryszarda Tarasiewicza niespodziewanie zatrzymali Wisłę Płock, czyli jednego z kandydatów do awansu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.
W ostatnich tygodniach w Kotwicy zapanował spory chaos. Wszystko z powodu sporych zaległości finansowych względem piłkarzy. W pewnym momencie zawodnicy stracili cierpliwość wobec nieodpowiedniego zachowania prezesa Adama Dzika i zaczęli strajkować. O szczegółach informował TUTAJ i TUTAJ Samuel Szczygielski, dziennikarz Meczyki.pl.
Ostatecznie Kotwica przystąpiła do pierwszej kolejki ligowej. Na początku meczu z Wisłą Marek Kozioł uchronił swój zespół przed utratą gola. Bramkarz zatrzymał Mateusza Lewandowskiego.
W 13. minucie beniaminek objął prowadzenie. Michał Cywiński efektownym strzałem zaskoczył Macieja Gostomskiego, otwierając wynik. Sędziowie analizowali jeszcze całą akcję z pomocą systemu VAR. W końcu jednoznacznie ustalono, że bramka została zdobyta zgodnie z przepisami.
"Nafciarze" ruszyli do odrabiania strat. David Niepsuj próbował stworzyć zagrożenie, ale został zablokowany. Następnie Kozioł zatrzymał Sekulskiego. Z kolei Famulak huknął nad poprzeczką.
Do przerwy Kotwica prowadziła 1:0. Tuż po zmianie stron Wisła zdobyła bramkę wyrównującą. Na listę strzelców wpisał się Famulak, który wykorzystał centrę Kuna.
W ostatnim fragmencie meczu wynik 1:1 już nie uległ zmianie. Obie drużyny podzieliły się punktami.
W następnej kolejce Wisła zagra na wyjeździe z Wartą Poznań. Z kolei Kotwica podejmie GKS Tychy.
Adam Kłos21 Jul · 13:59