Austriacy ostrzegają przed fanami Lecha Poznań. "Należy spodziewać się agresywnych kibiców"

Austriackie media przestrzegają przed najazdem kibiców Lecha Poznań na Wiedeń. - Polski klub często pojawiał się na pierwszych stronach gazet z przyczyn chuligańskich zamieszek - czytamy.
W czwartek o 18:45 Lech Poznań zagra na wyjeździe z Austrią Wiedeń w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji. W Polsce "Kolejorz" triumfował 4:1. Jeśli wygra także na obcym boisku, prawdopodobnie zapewni sobie awans do fazy pucharowej.
Za drużyną z Wielkopolski tłumnie ruszyli jej sympatycy. To właśnie polskich kibiców obawiają się we Wiedniu. Na ich przyjazd specjalnie przygotowują się austriaccy policjanci, którzy otrzymali specjalne uprawnienia na podstawie jednej z ustaw o bezpieczeństwie.
Otóż zezwolenie do wejścia na stadion dostaną wyłącznie te osoby, które uprzednio zostały przeszukane przez służby (ich ubrania i torby, plecaki etc.).
Co więcej, pod wiedeńskim obiektem ustanowiono tymczasowo specjalną strefę bezpieczeństwa.
- Plac wokół stadionu został uznany za strefę wyjątkową, gdyż należy spodziewać się agresywnych kibiców. Polski klub często pojawiał się na pierwszych stronach gazet z przyczyn chuligańskich zamieszek - czytamy w "Kurierze".
Na relację LIVE z meczu Austria - Lech zapraszamy na Meczyki.pl w czwartek 27 października od 18:15.