Atletico zmiażdżone! Fantastyczna pogoń pogromców Barcelony [WIDEO]

Za nami kolejna emocjonująca seria gier w Lidze Mistrzów. Środowe spotkania obfitowały w bramki, niespodzianki i zwroty akcji.

Girona - Feyenoord

Wieczór z Ligą Mistrzów rozpoczął się od porażki Girony 2:3. Feyenoord odniósł zwycięstwo, wykorzystując dwa samobóje rywali. Do własnej siatki pechowo trafili Yangel Herrera i Ladislav Krejci. Dodatkowo w trakcie spotkania rzutów karnych nie wykorzystali Ayase Ueda oraz Bojan Miovski. Możecie to zobaczyć TUTAJ.

Szachtar - Atalanta

Z kapitalnej strony w drugiej kolejce Ligi Mistrzów pokazała się Atalanta. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego pewnie wygrali 3:0 z Szachtarem Donieck. Ukraiński zespół wciąż nie strzelił ani jednego gola w tej edycji Champions League. Szerzej o tym meczu pisaliśmy TUTAJ.

Liverpool - Bologna

Liverpool zrobił swoje, wygrywając 2:0 z Bologną. Już w 11. minucie Łukasz Skorupski musiał wyciągać piłkę z siatki po trafieniu Alexisa Mac Allistera. Kacper Urbański był bliski doprowadzenia do remisu, ale z jego strzałem kapitalnie poradził sobie Alisson Becker, co możecie zobaczyć TUTAJ. W drugiej połowie Urbański oddał kolejny strzał, tym razem niecelny. Wynik meczu fantastycznym uderzeniem ustalił Mohamed Salah, o czym więcej TUTAJ.

Lille - Real Madryt

"Mastify" sensacyjnie pokonały obrońców tytułu 1:0. Do przerwy ekipa z Ligue 1 prowadziła 1:0 po trafieniu Jonathana Davida z rzutu karnego. W drugiej połowie Carlo Ancelotti rzucił wszystkie siły do ataku, wprowadzając z ławki Kyliana Mbappe, Lukę Modricia czy Ardę Gulera. Wynik nie uległ jednak zmianie. "Los Blancos" po raz pierwszy zgubili punkty w tej edycji Ligi Mistrzów. Więcej o tym meczu piszemy TUTAJ.

Aston Villa - Bayern

Ekipa Unaia Emery'ego niespodziewanie zaskoczyła faworyzowany Bayern Monachium. Bawarczycy ponieśli pierwszą porażkę pod wodzą Vincenta Kompany'ego. Katem "Die Roten" został Jhon Duran, który wykorzystał błąd Manuela Neuera. O szczegółach piszemy TUTAJ.

RB - Lipsk Juventus

Już na początku meczu aż dwóch zawodników "Starej Damy" doznało kontuzji, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ. Później problemy "Juve" stały się jeszcze poważniejsze. Benjamin Sesko zdobył dublet, a Michele Di Gregorio wyleciał z czerwoną kartką. Dusan Vlahović również odpowiedział jednak dubletem. Francisco Conceicao strzelił gola na wagę zwycięstwa 3:2. Obszerne podsumowanie szalonego starcia znajdziecie TUTAJ.

Benfica - Atletico

Benfica pokazała moc, rozbijając Atletico 4:0. W 13. minucie wynik meczu otworzył Kerem Akturkoglu, dla którego było to już drugie trafienie w tej edycji Ligi Mistrzów. W drugiej połowie Diego Simeone wpuścił na murawę Alexandra Sorlotha, Conora Gallaghera i Javiera Serrano. Zmiany nie wpłynęły jednak pozytywnie na poczynania "Los Colchoneros".
To Benfica podwyższyła prowadzenie po trafieniu Angela Di Marii z rzutu karnego. Następnie na listę strzelców wpisali się jeszcze Alexander Bah i Orkun Kokcu. Ekipa "Cholo" została zdeklasowana.

Dinamo Zagrzeb - AS Monaco

W pierwszej kolejce Ligi Mistrzów Dinamo zostało rozbite 2:9 przez Bayern Monachium. Po tamtym meczu pracę stracił Sergej Jakirović, którego zastąpił Nenad Bjelica. W meczu z Monaco były trener Lecha Poznań mógł cieszyć się po bramce Petara Sucicia.
W drugiej połowie pogromcy Barcelony po raz drugi dali się zaskoczyć. Do siatki trafił Martin Baturina. Wydawało się, że podopieczni Bjelicy dowiozą prowadzenie do ostatniego gwizdka. Monaco rzuciło się jednak do odrabiania strat. Bramki Mohammeda Salisu i Denisa Zakarii sprawiły, że mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Sturm Graz - Club Brugge

Club Brugge odniosło zwycięstwo 1:0. W 23. minucie Christos Tzolis w kapitalnym stylu otworzył wynik. Grek popisał się efektownym uderzeniem.
W 46. minucie Michał Skóraś pojawił się na murawie, zmieniając Andreasa Olsena. Reprezentant Polski nie wpłynął na zmianę wyniku. W 73. minucie obejrzał jedynie żółtą kartkę. Club Brugge wygrało różnicą jednego trafienia.