Atalanto, jesteś piękna! Popis w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Atalanta odniosła pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. Ekipa z Bergamo w wielkim stylu wygrała 3:0 z Szachtarem Donieck.
Obie drużyny rozpoczęły tegoroczną edycję Ligi Mistrzów od bezbramkowych remisów. Szachtar podzielił się punktami z Bologną, a Atalanta z Arsenalem.
Jako pierwsi w tym meczu zaatakowali goście z Półwyspu Apenińskiego. W 12. minucie Ademola Lookman oddał mocny i jednocześnie niecelny strzał. Następnie Marten de Roon został zablokowany.
Atalanta objęła prowadzenie w 21. minucie. Po rozegraniu rzutu wolnego piłka spadła w kierunku Berata Djimsitiego, który skorzystał z okazji.
Ekipa Gian Piero Gasperiniego chciała podwyższyć prowadzenie. Lazar Samardzić oddał zbyt mocny strzał, a Charles De Keteleare posłał piłkę obok słupka. W pewnym momencie Lookman był bliski strzelenia pięknego gola. Nigeryjczyk huknął jednak w słupek.
W 44. minucie Lookman dopiął swego. Skrzydłowy wykorzystał idealne dogranie Kolasinacia z lewego skrzydła. Do przerwy Atalanta prowadziła 2:0.
Na początku drugiej połowy Atalanta wyprowadziła trzeci cios. W roli głównej wystąpili wahadłowi. Zappacosta dośrodkował do Bellanovy, który strzelił gola głową.
W niektórych akcjach zawodnicy Szachtara mogli tylko przyglądać się rywalom. W 51. minucie Zappacosta huknął w słupek. Następnie Gasperini wpuścił z ławki Zaniolo i Reteguiego, aby jeszcze ożywić ofensywę.
Atalanta finalnie wygrała 3:0. W trzeciej kolejce Ligi Mistrzów ekipa z Ukrainy zmierzy się z Arsenalem. Z kolei "La Dea" zagra przeciwko Celtikowi.
Adam Kłos02 Oct · 20:35