Atalanta wraca do Ligi Mistrzów! AS Roma nie zagra w elitarnych rozgrywkach [WIDEO]

Screen z X
Atalanta Bergamo w sobotni wieczór zapewniła sobie awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego wygrali 2:0 wyjazdowe spotkanie z Lecce.
W środę Atalanta przegrała finał Coppa Italia z Juventusem. Czasu na rozpamiętywanie tej porażki nie było jednak zbyt wiele, bo w Serie A stawka także była bardzo wysoka.
Ekipa z Bergamo musiała wygrać na wyjeździe z Lecce, aby być pewną awansu do Ligi Mistrzów. Przed meczem szanse na wyprzedzenie Atalanty miały jeszcze Roma i Lazio.
Pierwsza część spotkania nie przyniosła goli. Po stronie gospodarzy do siatki trafił co prawda Dorgu, lecz gol nie mógł zostać uznany ze względu na spalonego.
Po przerwie na murawie pojawił się Charles De Ketelaere. Gwiazdor Atalanty niemal od razu wpisał się na listę strzelców, dając prowadzenie Atalancie w 47. minucie.
Po chwili było już 2:0. Po dośrodkowaniu Miranczuka z rzutu rożnego wynik podwyższył Scamacca. Fatalnie w tej sytuacji zachował się golkiper Lecce.
W końcówce wynik już się nie zmienił. Atalanta dopisała do konta cenne trzy punkty i z pewnością zajmie co najmniej piąte miejsce w Serie A.
Maciej Pietrasik18 May · 20:16