Argentyńczyk wreszcie się przyznał. Zrobił to specjalnie [WIDEO]

Leandro Paredes wrócił do swojego kontrowersyjnego zachowania z mistrzostw świata w Katarze. Gracz Romy przyznał, że celowo kopnął piłkę w stronę rywali.
W drodze po mistrzostwo świata Argentyna pokonała Holandię. Ćwierćfinałowe starcie rozstrzygnęło się dopiero w serii rzutów karnych.
W podstawowym czasie gry Argentyńczycy prowadzili już 2:0, ale podopiecznym Louisa van Gaala udało się doprowadzić do remisu. W dziesiątej minucie doliczonego czasu gry Wout Weghorst strzelił gola na wagę dogrywki.
Wcześniej "Oranje" domagali się wyrzucenia z boiska Leandro Paredesa. W 89. minucie kopnął on piłkę w kierunku ławki rezerwowych Holandii. Sędzia Mateu Lahoz ukarał go za to jedynie żółtą kartką.
- Kopnięcie w stronę ławki Holendrów było celowe. Skoro minęło już tyle czasu, mogę się do tego przyznać. Zrobiłem to z powodu wcześniejszych komentarzy ich zawodników oraz trenera. Zobaczyłem piłkę, kopnąłem ją, ale przede wszystkim w nikogo nie trafiłem - powiedział pomocnik w rozmowie z Susaną Gimenez.
Paredes jest 66-krotnym reprezentantem Argentyny. W barwach narodowych zanotował pięć bramek i siedem asyst.
Kolejne zgrupowanie odbędzie się w październiku. Wtedy "Albicelestes" zmierzą się z Wenezuelą i Boliwią.
Adam KłosDzisiaj · 13:30
Źródło: Susana Gimenez