Argentyna znów zwycięska. Gol nieśmiertelnej gwiazdy [WIDEO]

X screen
Reprezentacja Argentyny przygotowuje się do udziału w Copa America i rozgrywa kolejne mecze sparingowe. Tym razem o sile “Albicelestes” przekonał się Ekwador.
Kibice w Europie żyją głównie zbliżającym się EURO 2024, natomiast 21 czerwca wystartuje także kolejna edycja Copa America. Faworytem do końcowego triumfu jest bez wątpienia Argentyna, która póki co rozgrywa mecze towarzyskie.
W nocy z niedzielę na poniedziałek podopieczni Lionela Scaloniego zagrali z Ekwadorem w Chicago. Mecz tylko na ławce rezerwowych rozpoczął Leo Messi.
W podstawowej jedenastce “Albicelestes” nie zabrakło natomiast innych gwizd. Na murawę wyszli m.in. Emiliano Martinez, Rodrigo De Paul, Lautaro Martinez, Julian Alvarez czy Angel Di Maria.
To właśnie ostatni z wymienionych w 40. minucie otworzył wynik spotkania. 36-letni piłkarz dostał świetnie podanie od Cristiana Romero i wyprowadził Argentynę na prowadzenie.
Jak się okazało, był to jedyny gol w tym meczu. Chociaż “Albicelestes” wciąż mieli wyraźną przewagę, wygrali z Ekwadorem 1:0.
W drugiej połowie na murawie pojawił się m.in. Leo Messi. Zawodnik Interu Miami w 56. minucie zmienił wspomnianego Di Marię.
Argentyna w najbliższą sobotę zagra jeszcze towarzysko z Gwatemalą, a potem rozpocznie udział w Copa America, gdzie na etapie fazy grupowej powalczy z Kanadą, Chile oraz Peru. Turniej zostanie rozegrany w Stanach Zjednoczonych.