Argentyna w finale Copa America! Messi wreszcie trafił do siatki [WIDEO]

Screen z X
Reprezentacja Argentyny została pierwszym finalistą Copa America. "Albicelestes" pokonali 2:0 Kanadę. Na listę strzelców wpisali się Julian Alvarez oraz Leo Messi.
Mistrzowie świata w Copa America bronią mistrzowskiego tytułu sprzed trzech lat. Z Kanadą grali już wcześniej w fazie grupowej, w meczu otwarcia całego turnieju. Wówczas wygrali 2:0.
W półfinale ten wynik się powtórzył. Strzelanie w 22. minucie rozpoczął Julian Alvarez, wykorzystując świetne prostopadłe podanie od Rodrigo De Paula.
Jeszcze przed przerwą rezultat mogli podwyższyć Angel Di Maria oraz Lionel Messi. Obaj uderzali jednak niecelnie. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy szansę mieli także Kanadyjczycy, lecz na wysokości zadania stanął Emiliano Martinez.
Na początku drugiej części spotkania Messi doczekał się pierwszego gola na tegorocznym Copa America. Trzeba jednak przyznać, że zdecydowanie nie była to najładniejsza bramka w jego karierze.
Kapitan "Albicelestes" dotknął piłki po uderzeniu Enzo Fernandeza, myląc kanadyjskiego bramkarza. Dzięki temu Argentyńczycy mieli dwubramkowe prowadzenie i kontrolowali przebieg spotkania.
Szansy na dublet nie wykorzystał później jeszcze Alvarez, a w końcówce znów dobrą interwencją popisał się Martinez. Obrońcy tytułu zameldowali się w finale, w którym zmierzą się ze zwycięzcą meczu Urugwaj - Kolumbia.
Maciej Pietrasik10 Jul · 07:04