Argentyna uratowana! Pierwsze zwycięstwo na igrzyskach [WIDEO]

Reprezentacja Argentyny wciąż jest w grze o awans do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego piłkarzy. W drugiej kolejce fazy grupowej wygrała z Irakiem 3:1.
Argentyna na otwarcie igrzysk przegrała z Marokiem 1:2. Przeciwko Irakowi nie mogła sobie pozwolić na kolejne potknięcie.
Pierwszy gol dla Argentyńczyków padł już w 14. minucie. Do piłki w polu karnym dopadł Julian Alvarez i zgrał ją Tiago Almady. Ten uderzeniem bez przyjęcia trafił do siatki.
Irak odgryzł się w doliczonym czasie pierwszej połowy. Do wyrównania doprowadził Aymen Hussein.
Argentyńczycy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w drugiej połowie. Z dobrej strony zaprezentował się Kevin Zenon, który zaliczył dwie asysty. W 62. muinucie po jego podaniu do bramki trafił Luciano Gondou, a w końcówce spotkania wynik ustalił Ignacio Fernandez.
Kluczowa dla rozstrzygnięć w grupie B będzie ostatnia kolejka. Argentyna zagra w niej z Ukrainą.
Marcin Karbowski27 Jul · 17:45