Antonio Conte i Carlo Ancelotti kandydatami na trenera AC Milan

AC Milan zwolnił w poniedziałek Vincenzo Montellę. Tymczasowym szkoleniowcem "Rossonerich" został Gennaro Gattuso, ale w przyszłym sezonie klub chciałby zatrudnić innego szkoleniowca.
Gattuso, świetny przed laty pomocnik Milanu, ma poprowadzić drużynę do końca tego sezonu. Latem działacze klubu z San Siro chcieliby zatrudnić jednego z czołowych trenerów. "La Gazzetta dello Sport" informuje, że głównymi kandydatami są Antonio Conte, obecny menedżer Chelsea, a także Carlo Ancelotti, który został zwolniony w tym sezonie z Bayernu Monachium.
Spekuluje się, że wiele będzie zależało od sytuacji finansowej klubu. Conte jest chętny, aby wrócić do Włoch. Nie przeszkadzałby mu nawet fakt, jakby Milan nie awansował do europejskich pucharów. Były selekcjoner reprezentacji Włoch chciałby jednak mieć gwarancję, że klub będzie w długoterminowej perspektywie mocno zainwestować w budowę drużyny.
AC Milan zajmuje siódme miejsce w tabeli po rozegranych 14 meczach. Do szóstej Sampdorii, która ma jeszcze jedno spotkanie zaległe do rozegrania, traci sześć punktów. W najbliższej kolejce "Rossoneri" zmierzą się na wyjeździe z Benevento Calcio.