Alvarez bohaterem! I to w 90. minucie [WIDEO]

Atletico Madryt w samej końcówce wyszarpało zwycięstwo 1:0 z Celtą Vigo. Bohaterem ekipy Diego Simeone został Julian Alvarez.
Celta już na początku meczu mogła objąć prowadzenie. Sergio Carreira dograł do Williota Swedberga, który przestrzelił pod bramką Jana Oblaka. W odpowiedzi Vicente Guaita złapał piłkę po niezbyt udanym zagraniu Antoine'a Griezmanna.
Gra ofensywna przyjezdnych z Madrytu pozostawiała wiele do życzenia. W pierwszych dwóch kwadransach piłkarze "Atleti" nie oddali ani jednego celnego strzału.
W 31. minucie Iago Aspas główkował nad poprzeczką. Niedługo potem Oblak kapitalnie zatrzymał Aspasa. Pierwsza połowa, w której przeważała Celta, zakończyła się bezbramkowym remisem.
Diego Simeone musiał ożywić swój zespół. W drugiej odsłonie na murawie zameldowali się Julian Alvarez, Rodrigo de Paul i Rodrigo Riquelme.
Nadal lepiej prezentowali się jednak gospodarze. W 56. minucie Oblak uratował madrytczyków, zatrzymując Iglesiasa. Po chwili Alvarez huknął nad bramką. Niecelny strzał oddał też Aspas.
W 74. minucie Iglesias złożył się do przewrotki. Snajper nie trafił czysto w piłkę, dzięki czemu Oblak zanotował skuteczną interwencję. Hiszpan sugerował jeszcze, że był w tej akcji faulowany, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego.
W 89. minucie Javier Rodriguez fatalnie przestrzelił. Kilkadziesiąt sekund później "Atleti" zdobyło bramkę na wagę zwycięstwa. Alvarez wykorzystał idealne dośrodkowanie Griezmanna.
Atletico finalnie wygrało 1:0. Teraz podopieczni Diego Simeone mogą już szykować się do derbów Madrytu. Spotkanie z Realem odbędzie się w tę niedzielę o godzinie 21:00.
Adam KłosWczoraj · 22:53