Atletico Madryt chce kupić zawodnika Arsenalu FC. Miałby zastąpić Kierana Trippiera

Atletico Madryt chce kupić zawodnika Arsenalu. Miałby zastąpić Kierana Trippiera
MDI / shutterstock.com
Kieran Trippier został niedawno zawieszony przez angielską federację na 10 tygodni. Atletico Madryt zimą postara się sprowadzić jego zastępcę. Według "Sky Sports" kandydatem jest piłkarz Arsenalu, Ainsley Maitland-Niles.
Kieran Trippier złamał przepisy dotyczące gry u bukmacherów. Przed transferem z Tottenhamu Hotspur do Atletico ujawnił osobom trzecim, że dojdzie do transakcji. Później znajomi piłkarza postawili natomiast u bukmachera, iż ten zostanie piłkarzem "Rojiblancos".
Dalsza część tekstu pod wideo
Takie praktyki są zakazane, a FA surowo ukarała zawodnika. Dyskwalifikacja potrwa aż 10 tygodni i obejmie wszystkie możliwe rozgrywki. Piłkarz opuści spotkania La Liga oraz Ligi Mistrzów.
Z tego względu w zimowym okienku transferowym Atletico postara się sprowadzić nowego piłkarza, który mógłby grać na boku defensywy. O szczegółach informuje "Sky Sports".
Zdaniem dziennikarzy Hiszpanie już od roku przyglądają się jednemu z zawodników Arsenalu. To Ainsley Maitland-Niles, którego latem kusiło Wolverhampton.
"Kanonierzy" nie zamierzali wówczas pozbywać się wszechstronnego piłkarza. Teraz 23-latka skusić może znaczna podwyżka, oferowana przez Hiszpanów, a także możliwość gry o zdecydowanie wyższe cele niż w Londynie.
Ainsley Maitland-Niles w obecnym sezonie wystąpił w 17 oficjalnych spotkaniach Arsenalu. W tym czasie zanotował jedną asystę. Niemiecki "Transfermarkt" wycenia go na 18 milionów euro.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik24 Dec 2020 · 20:43
Źródło: Sky Sports

Przeczytaj również