Al-Nassr potwierdziło hitowy transfer. Reprezentant Hiszpanii dołączył do Cristiano Ronaldo i spółki

Al-Nassr kontynuuje transferową ofensywę. Saudyjczycy sprowadzili do klubu kolejną gwiazdę.
Tylko w tym okienku Al-Nassr zakontraktowało Sadio Mane, Marcelo Brozovicia, Alexa Tellesa, Otavio i Seko Fofanę. Teraz do tego grona dołączył Aymeric Laporte.
Środkowy obrońca postanowił opuścić Manchester City, gdzie nie miał pewnego miejsca w składzie. Już w poprzednim sezonie reprezentant Hiszpanii pełnił głównie funkcję rezerwowego, a niedawno do ekipy Pepa Guardioli dołączył jeszcze Josko Gvardiol.
29-latek zdecydował się kontynuować karierę w Arabii Saudyjskiej. Fabrizio Romano informował wcześniej, że "Obywatele" sprzedadzą go za około 30 mln euro, wliczając bonusy.
Dziś Al-Nassr oficjalnie potwierdziło transfer Laporte'a. Piłkarz podpisał trzyletnią umowę.
Laporte opuścił Manchester City, gdzie rozegrał 180 meczów, notując w nich 12 bramek i cztery asysty. Zdobył wraz z klubem aż 13 trofeów, w tym pięć mistrzostw Anglii.
Hiszpan powinien pomóc drużynie, która nieudanie rozpoczęła sezon ligowy. W pierwszych dwóch kolejkach Al-Nassr nie zdobyło ani jednego punktu.