Ajax rozklepał Jagiellonię. Bolesna lekcja w Amsterdamie [WIDEO]

Niels Boersema / pressfocus
Jagiellonia Białystok przegrała z Ajaksem Amsterdam 0:3 po golach Kiana Fitz-Jima, Kennetha Taylora i Briana Brobbeya. Mistrz Polski zagra tym samym w fazie ligowej Ligi Konferencji.
Pierwszy mecz Jagiellonii Białystok z Ajaksem Amsterdam w ramach IV rundy eliminacji Ligi Europy zakończył się wysokim zwycięstwem Holendrów 4:1. Niewiele wskazywało zatem na to, że drużyna prowadzona przez Adriana Siemieńca zdoła odrobić straty.
Rewanż rozgrywany na Johan Cruijff Arena od początku przebiegał pod dyktando Ajaksu. Już w trzeciej minucie gospodarze mogli otworzyć wynik meczu. Strzał Briana Brobbeya wpadł w ręce Maksymiliana Stryjka.
Wraz z upływem czasu Holendrzy tworzyli sobie kolejne sytuacje. Dogodnych okazji na gola nie zamienili jednak Lassina Traore, Kenneth Taylor i Brian Brobbey. Ich strzały mijały bramkę Jagiellonii.
Podopieczni trenera Siemieńca mieli spore problemy z opuszczeniem własnej połowy, co raz po raz wykorzystywał Ajax. Gospodarze dochodzili do kolejnych okazji. Tuż przed przerwą pomylił się Bergwijn. Na drodze Holendra stanął Stryjek, który popisał się dobrą interwencją.
W 43. minucie dobrze dysponowana defensywa mistrza Polski w końcu skapitulowała. Błąd Nene w środku pola wykorzystał Kian Fitz-Jim. Młody piłkarz Ajaksu trafił na 1:0 po szybkim kontrataku.
Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy do kolejnych dogodnych sytuacji doszli Devyne Rensch i Steven Bergwijn. Pierwsze uderzenie poszybowało nad bramką. Drugie wylądowało zaś w rękawicach Stryjka.
W 58. minucie znów zagotowało się w polu karnym Jagiellonii. Najpierw strzał Fitz-Jima zablokował Stojinović, następnie Stryjek wybronił z kolei groźny strzał Traore z narożnika "szesnastki".
Chwilę później Ajax poklepał w polu karnym, co poskutkowało bramką na 2:0. Podanie Hendersona na gola zamienił Taylor.
W 71. minucie wynik starcia na 3:0 podwyższył Brobbey. Napastnik Ajaksu skorzystał z dogrania Taylora i nie dał szans bramkarzowi.
Na kwadrans przed końcem w słupek trafił jeszcze Traore. Finalnie spotkanie rozgrywane w Amsterdamie zakończyło się triumfem Ajaksu 3:0. Jagiellonia odpadła tym samym w IV rundzie eliminacji Ligi Europy i zagra w fazie ligowej Ligi Konferencji.
Piotr Sidorowicz 29 Aug · 21:51